Saç Gölgeleme Tekniği

Saç  Gölgeleme Tekniği Türkiye’de oldukça yeni bir uygulamadır. Kliniğimiz aynı anda saç ekimi, saç gölgeleme tekniği, saç mezoterapisi, saç aşısı, kök hücre tedavisi yapan bir merkezdir.

**Saç gölgelemesi, etkisi en az 2-3 sene kadar süren  bir işlemdir. Saç mikropigmentasyon uygulaması sıradan dövme boyaları ve cihazları kullanılarak yapılacak bir uygulama değildir. Kullanılan iğneler, boyası, uygulama tekniği çok önemlidir.

Saç gölgelemesi, deriye verilen pigmentleri ve uygulama teknikleri açısından farklılık göstermektedir. Ancak renk tonları her insanın deri, ten rengi ve kişisel bazı özelliklerine göre doğal bir görünüm almaktadır.

Saç gölgeleme tekniğinde daha önce saç ekimi yaptırmış, ama cildi görünüyorsa  veya saç ekimi yaptırması mümkün değilse, kafa derisinde saç kökü varmış görüntüsünü kazandırmak temel amaçtır. Saçları seyrek olarak çıkan kişilerin saç diplerine sıkılaştırma görüntüsünü vermek, aynen kaş kontörü mantığı ile  uygulama yapmak esastır. Oldukça doğal bir görüntü vermesi nedeniyle tüm dünyada tercih edilmektedir. Eski saç ektirme yöntemi olan FUT tekniğinden sonra kafa derisinde oluşan çizgiye uygulanması durumunda son derece doğal bir görüntü elde edilmektedir. FUE saç ekimi uygulaması sonrası, alınan saç kökü bölgesinin seyrekleşmesi rastlanılan bir problemdir. Ciltteki bu seyrek görüntüye, saç pigmentasyonu veya gölgeleme tekniği uygulanabilir.

Gölgeleme tekniği saç çizgisi kaybolmuş, saçı seyrelmiş, yara izleri olan, geçirmiş olduğu saç ekimine bağlı izleri kalan veya saçkıran nedeniyle saçlı derisinde boşluk oluşan kişilerde uygulanır.

Uygulama 1 normal seans ve 1 rötüş seansı ile gerçekleşmektedir. Fakat saç gölgeleme yapılacak alan çok geniş ise 2 seansa bölünmesi gerekmektedir. Kliniğimizde doktor kontrolünde gerçekleştirildiği için gerekli olursa lokal anestezi ile gerçekleştirilmektedir.

SİZİ DİNLİYORUM
Adınız ve soyadınız
Telefon numaranız
E-posta adresiniz
Bana iletmek istediğiniz mesajınız
Blog
Ameliyatsız Üst Göz Kapağı Estetiği Saç Simulasyonu Ameliyatsız Saten Yüz Germe Bağdat Caddesi Kadın Estetik Cerrah Olmamın Avantajı Var Mı? Rafaello ve Tiziano Mezoterapisi Estetik Cerrahlara En Çok Başvurma Sebebi Nedir? En iyi Göğüs Estetiği Yapan Doktor Nasıl Karar Verilir ? Göğüs Estetiği Sonrası Nasıl Sütyen Giyilmesi Gerekir? Yüz Estetiğinde Devrim; 3D Dolgular Estetik yaptıranların kişisel analizi Milano Gençlik Peelingi PQAGE BT-X uygulamaları ile Kaş Kaldırma Anadolu Yakasında Lazer Epilasyon Yapan Merkezler Koltukaltı BT-X uygulamaları Fiyatları Nasıl Kilo Verilir? En İyi BT-X Uygulamaları Markası BT-X uygulamaları Tekrarlanmazsa Kırışıklıklar Artar mı? BT-X uygulamaları Videoları BT-X uygulamaları Sonrası Yapılması Gerekenler BT-X uygulamaları Yapıldığında Yüz İfadesi Değişir Mi? Selülit Nasıl Geçer? BT-X Uygulamalarının Yan Etkileri – Zararları Anadolu Yakasında BT-X Uygulamaları Yapan Doktorlar Nasıl Kilo Verilir? Dudak Dolgusu Fiyatları Bitkisel Cilt Bakımı Yapan Merkezler Terlemeye Karşı BT-X uygulamaları Yöntemi BT-X Uygulamaları Uygulama Alanları Hamilelikte Lazer Epilasyon Yapılır mı? BT-X Uygulamaları Görselleri BT-X Uygulamaları Fibrocell İle Cilt Gençleştirme BT-X Uygulamaları İlacı Lazer Lipoliz Fiyatları Lazer Lipoliz ile Zayıflama BT-X Uygulamaları Nasıl Yapılır? Estetik Ameliyat Yaptıracak Kişiler Neleri Araştırıyor? En iyi Burun Estetiği Yapan Doktor Nasıl Bulunur?
Doktora Sorun Formu
Eser Aydoğdu Instagram
GÖRSEL BASINDA BİZ
op. dr. Eser Aydoğdu düzenli olarak televizyon programlarına katılmaktadır
GÖRSEL BASINDA BİZ
YAZILI BASINDA BİZ
Gazete ve dergilerdeki yazılarımdan Estetikteki gelişmeleri takip edebilirsiniz
YAZILI BASINDA BİZ
GÜNCEL HABERLER
İnternet ortamındaki ve sosyal medyadaki güncel haberlerimizi takip edin.
Milliyet
Hürriyet
Sözcü
HASTANE HİZMETLERİ
Estetik ameliyatlarımızı Acıbadem hastanesinde yapmaktayız.
Acıbadem Hastanesi
Facebook