Saç Dolgusu

Saç dolgusu; saç dökülmesinin durması, saçlı derinin yeniden yapılanmasını sağlayan yenileyici peptid kompleksi ve büyüme faktörleri ile formülize edilmiştir. Sürekli salınımlı ilaç teknolojine sahip şekilde üretilmiştir. İki haftada bir olmak üzere 4 kez uygulanır. Enjeksiyon tekniği ile uygulanır. Hem kadınlarda hem erkeklerde görülen alopeside etkilidir. Her iki cinsiyette de görülen seyrek saçlar ve saç kayıpları için uygulanır. Özellikle saç ekimi sonrası kalıcılık ve başarı oranını artırmak için tercih edilmektedir. Alopesi hastalarının kombine tedavisinde saç kaybını önleyici sinerjik etki için de kullanılmaktadır.

Saç dökülmelerinde uygulanan saç mezoterapisi, saç prp’si, saç aşısı, kök hücre tedavilerine bir yenisi olarak eklenen saç dolgusu bileşimi saç folikül hücrelerinin büyümesini sağlayan büyüme faktörleri  HGF  ve VEGF üzerinde uyarıcı etki yaratarak gen ekspresyonunu sağlar. IGF-1  ve FGF-7 üzerinde uyarıcı etki yaratarak protein ekspresyonu ile saç büyümesini teşvik eder. Saç dökülmesiyle ilgili gen ekspresyonunı, DKK-1, IL-6 ve TGF-b1’i azaltarak baskılar. Saçlı deride kan dolaşımını hızlandırır, saç foliküllerini canlandırır, folikülleri büyüterek saç uzamasını tetikler ve saç kayıplarını durdurur.

Tabiki saç dökülmesi tipine, süresine göre doktorunuzun hangi uygulamanın size uygun olduğunu karar vermesi en doğrudur. Muayene sonrası en doğru yöntem seçilecektir. Bu arada saç dolgusu; saç pigmentasyonu veya saç simulasyonu ile karıştırmamalıdır, tamamen farklı işlemlerdir.

SİZİ DİNLİYORUM
Adınız ve soyadınız
Telefon numaranız
E-posta adresiniz
Bana iletmek istediğiniz mesajınız
Saç Estetiği
Eser Aydoğdu Instagram
GÖRSEL BASINDA BİZ
op. dr. Eser Aydoğdu düzenli olarak televizyon programlarına katılmaktadır
GÖRSEL BASINDA BİZ
YAZILI BASINDA BİZ
Gazete ve dergilerdeki yazılarımdan Estetikteki gelişmeleri takip edebilirsiniz
YAZILI BASINDA BİZ
GÜNCEL HABERLER
İnternet ortamındaki ve sosyal medyadaki güncel haberlerimizi takip edin.
Milliyet
Hürriyet
Sözcü
HASTANE HİZMETLERİ
Estetik ameliyatlarımızı Acıbadem hastanesinde yapmaktayız.
Acıbadem Hastanesi
Facebook