Akne İzleri Tedavisi

Son yıllarda cilt yenileme ve anti aging işlemlerinde düşük risk, yara izi olmadan tedavi ve günlük hayattan kopmadan uygulanabilen, cerrahi olmayan işlemler daha fazla tercih edilmektedir. Birkaç yıl öncesinde cilt yenilemede etkin olarak radyo frekans (RF) sistemleri kullanılmaya başlandı. Bu cihazda sunulan teknoloji ile fraksiyonel radyo frekans ve yeni hibrit enerji tek bir cihaz üzerinde kullanılmaya başladı.

Sivilce ve akne izleri genellikle yüzde oluşurlar ve kırmızı veya cilt renginde , çökük, gözenekli  görüntüler mevcuttur. Bu tarz izler cildin görünümünü bozacakları gibi  kişiyi rahatsız  ederler.  Cilt  yeterince temizlense ve gerekli bakımlar yapılsa da,  yerleşmiş sivilce ve akne izlerinin giderilmesi çok zordur.  Surgen hibrit enerji  ve altın iğne tedavisi, cerrahi olmayan uygulamaların  güvenirliği  ve konforunu birleştirmektedir, derideki  hyaluronik asit miktarı , kolajen ve elastin  salınımın da artış, hücre yenilenmesinde ciltte onarım söz konusu olmaktadır. Akne skarların da hibrit enerji  yardımıyla  bu tarz  rahatsız edici  izlerin, tavsiye edilen seanslar  sonrasında  giderilmesinde büyük  ilerleme sağlanabilir.

İşlem esnasında ağrı hissedilmemektedir.  Uygulama kişiye özel  microtip başlık ve enerji değeri   ile uygulanmaktadır . Uygulama esnasında orta  dermise  yani ,skar izinin bulunduğu noktaya inilmektedir,  bölgeye göre değişen uygulama yöntemi  ve seansları  bulunmaktadır , işlem sonrası kişi gündelik hayatına rahatlıkla devam edebilir ,  doktorunuzun  önerdiği krem ve losyonlar kullanılarak tedavi hızlandırılır. 

Akne skarı tedavisinde salisik asit, peeling, dermaroller, radyofrekans, atın iğne uygulamaları tercih edilmektedir.

GÖRSEL BASINDA BİZ
op. dr. Eser Aydoğdu düzenli olarak televizyon programlarına katılmaktadır
GÖRSEL BASINDA BİZ
YAZILI BASINDA BİZ
Gazete ve dergilerdeki yazılarımdan Estetikteki gelişmeleri takip edebilirsiniz
YAZILI BASINDA BİZ
GÜNCEL HABERLER
İnternet ortamındaki ve sosyal medyadaki güncel haberlerimizi takip edin.
Milliyet
Hürriyet
Sözcü
HASTANE HİZMETLERİ
Estetik ameliyatlarımızı Acıbadem hastanesinde yapmaktayız.
Acıbadem Hastanesi
Facebook