Estetik Cerrahlara En Çok Başvurma Sebebi Nedir?

- Gençleşmek? Güzelleşmek? Değişim?

Evet biz estetik cerrahlara en çok başvurma sebebi nedir? Bu konuda küçük çaplı bir araştırma yapmak istedim. İnteraktif bir çalışma ile facebook, instagram ve twitter sayfalarımda bu soruyu sordum; “Sizce Estetik Cerrahlara En Çok Başvurma Sebebi Nedir? -Gençleşmek? – Güzelleşmek? – Değişim ? ”   Yüzlerce gelen cevapları özet olarak yorumladım ve aşağıdaki yazı ortaya çıktı.

En orjinal cevaplardan birisi “bence yaşa göre değişir” yorumuydu. Çünkü gençken amaç daha güzelleşmek iken, orta yaşlarda değişim en çok başvuru sebeplerinden olmaktaydı. Yaş ilerledikçe ise gençleşmek estetik olma sebeplerindendi.

Güzel bir diğer yorum ise estetik olma sebeplerini “kendini iyi hissetmek, kendine güven” şeklinde açıklamaktaydı.

Birçok yorum en önemlisinin sağlıklı olmak olduğunu sonrasında ise gençliğin ve güzelliğin geldiğini açıklamaktaydı.

Gençleşme; ise hem erkek hem kadınların estetik cerrahide oldukça talep ettiği konulardan birisidir. Botoks, dolgu, yağ enjeksiyonu, kök hücreler, vitaminler, örümcek ağı estetiği, cihazlar, peeling, leke tedavileri, mezolifting, yüz germe ameliyatı, göz kapağı estetiği, kaş estetiği gençleştirmede en çok kullandığımız yöntemlerdir.

Bir diğer ilginç cevap “aynaya bakınca mutlu olmak, aynalarla barışmak ” oldu bence…kişinin psikolojisi, hayattan beklentisi…

Bir başka yorum ise gençlik, güzellik, değişim seçeneklerinden farklıydı. Kişi vücudunda oluşan deformasyonları, fazlalıkları düzelttirmek için başvurur estetiğe diyordu cevap…

Ve estetiğe karşı olduğunu söyleyen yorumlar da oldu, ama yaptıranlara saygı duyduklarını açıkladılar

İyi estetik cerrahi var, iyi ki estetik cerrahlar var diyenler oldu…

Hepsi birbirinden farklı, hepsi birbirinden değerli yorumlarınız için çok teşekkürler. Facebook, instagram ve twitter’daki interaktif çalışmalara devam. Bu yazılarımı aynı zamanda Milliyet Gazetesindeki “Estetik Günlüğü” adlı köşemde de yayınlayacağım.

SİZİ DİNLİYORUM
Adınız ve soyadınız
Telefon numaranız
E-posta adresiniz
Bana iletmek istediğiniz mesajınız
Blog
Ameliyatsız Üst Göz Kapağı Estetiği Saç Simulasyonu Saç Gölgeleme Tekniği Ameliyatsız Saten Yüz Germe Bağdat Caddesi Kadın Estetik Cerrah Olmamın Avantajı Var Mı? Rafaello ve Tiziano Mezoterapisi En iyi Göğüs Estetiği Yapan Doktor Nasıl Karar Verilir ? Göğüs Estetiği Sonrası Nasıl Sütyen Giyilmesi Gerekir? Yüz Estetiğinde Devrim; 3D Dolgular Estetik yaptıranların kişisel analizi Milano Gençlik Peelingi PQAGE BT-X uygulamaları ile Kaş Kaldırma Anadolu Yakasında Lazer Epilasyon Yapan Merkezler Koltukaltı BT-X uygulamaları Fiyatları Nasıl Kilo Verilir? En İyi BT-X Uygulamaları Markası BT-X uygulamaları Tekrarlanmazsa Kırışıklıklar Artar mı? BT-X uygulamaları Videoları BT-X uygulamaları Sonrası Yapılması Gerekenler BT-X uygulamaları Yapıldığında Yüz İfadesi Değişir Mi? Selülit Nasıl Geçer? BT-X Uygulamalarının Yan Etkileri – Zararları Anadolu Yakasında BT-X Uygulamaları Yapan Doktorlar Nasıl Kilo Verilir? Dudak Dolgusu Fiyatları Bitkisel Cilt Bakımı Yapan Merkezler Terlemeye Karşı BT-X uygulamaları Yöntemi BT-X Uygulamaları Uygulama Alanları Hamilelikte Lazer Epilasyon Yapılır mı? BT-X Uygulamaları Görselleri BT-X Uygulamaları Fibrocell İle Cilt Gençleştirme BT-X Uygulamaları İlacı Lazer Lipoliz Fiyatları Lazer Lipoliz ile Zayıflama BT-X Uygulamaları Nasıl Yapılır? Estetik Ameliyat Yaptıracak Kişiler Neleri Araştırıyor? En iyi Burun Estetiği Yapan Doktor Nasıl Bulunur?
Doktora Sorun Formu
Eser Aydoğdu Instagram
GÖRSEL BASINDA BİZ
op. dr. Eser Aydoğdu düzenli olarak televizyon programlarına katılmaktadır
GÖRSEL BASINDA BİZ
YAZILI BASINDA BİZ
Gazete ve dergilerdeki yazılarımdan Estetikteki gelişmeleri takip edebilirsiniz
YAZILI BASINDA BİZ
GÜNCEL HABERLER
İnternet ortamındaki ve sosyal medyadaki güncel haberlerimizi takip edin.
Milliyet
Hürriyet
Sözcü
HASTANE HİZMETLERİ
Estetik ameliyatlarımızı Acıbadem hastanesinde yapmaktayız.
Acıbadem Hastanesi
Facebook