Bacak Estetiği

  • Ameliyatsız Bacak Estetiği (AWT)
  • Liposuction ile Bacak Estetiği
  • Lazer Lipoliz İle Bacak Estetiği
  • Bacak ya da Uyluk Germe
  • Silikon protez ile bacak kalınlaştırma ( Çarpık bacak estetiği)
  • Aquafilling ile Bacak Şekillendirme
     

Bacak bölgesinde kliniğimizde en fazla yapılan programlardan birisi Lazer Epilasyondur. Yine aynı biçimde ayak terlemesine yönelik Botulinum Toksini uygulaması tercih edilen diğer bir uygulamadır. Ameliyathane ortamında yapılan bir prosedürdir.
Kişiler kliniğimize bacaklarının incelmesi, ayak bileği estetiği, deformitelerinin düzeltilmesi ve selülit tedavisi sebebiyle başvurabiliyorlar.

Bacaklardaki sık karşılaşılan sorunlar; basen (bacağın dış kısmı) bölgesinin yağlı olması, bacak üst- iç kısmındaki yağlanma, alt bacak iç kısmındaki eğrilikler, dizin iç yanındaki yağ fazlalıkları, ciltteki çöküklükler, varis sorunu ve her iki bacak arasında asimetri olması bunlar arasında sayılabilir.

Basen bölgesindeki, bacağın iç kısmındaki ve dizin iç kısmındaki bölgesel fazlalıklar, yani yağlar için en ideal teknik yağ alma – liposuction ameliyatlarıdır. Bacak eğriliği için baldır silikonları dediğimiz göğüse konulan silikon gibi bacak iç kısmını kalınlaştıran bir operasyon yöntemi mevcuttur. Ciltteki çöküklükler, asimetrik görüntüler dolgu enjeksiyonu ya da yağ enjeksiyonu ile çözülebilir.

Daha önce liposuction yapılmış ve çöküntü gelişmiş kişilerde bacak bölgesine tedavi olarak AWT uygulaması, yağ enjeksiyonu ve dolgu enjeksiyonu yapılabilir.

Çarpık bacak, yani alt bacak bölgesindeki deformitenin tedavisinde üç çeşit teknik vardır. Silikon protez, yağ enjeksiyonu, aquafilling ile dolgu enjeksiyonu bu teknikler arasındadır. Aquafilling ile dolgu enjeksiyonu ameliyatsız bir tekniktir. Kişi bu prosedür sonrası rahatça evine gider, anestezi almasına gerek yoktur.

Spora ve rejime rağmen bir türlü erimeyen yağlarınız için liposuction makul bir tekniktir. Bacaklarda doku fazlalığı ve sarkma gibi sorunlar hızlı kilo alıp verme gibi nedenlere bağlı olabilir. Bu durumda bacak germe ameliyatı tercih edilir.

Liposuction’a alternatif son dönemde tanınmış olan Lazer lipoliz bir diğer tekniktir. Bazen bacak germe estetiği yapılacak bir kişide bunun yanı sıra liposuction da yapmak gerekebilir. Ameliyat süresi 2 ila 3 saat aralığında sürer. Hastanın operasyondan sonra 1 gece hastanede kalması yeterlidir.

Merkezimizde selülit uygulamasında, bacak biçimlendirmede ve bacak inceltmede AWT ( Akustik Dalga Terapisi ) cihazı tercih edilmektedir. Bununla birlikte selülite özel diyet, sonrasında da tedavinin etkinliğini sürdürmek için özel kremler önermekteyiz.

GÖRSEL BASINDA BİZ
op. dr. Eser Aydoğdu düzenli olarak televizyon programlarına katılmaktadır
GÖRSEL BASINDA BİZ
YAZILI BASINDA BİZ
Gazete ve dergilerdeki yazılarımdan Estetikteki gelişmeleri takip edebilirsiniz
YAZILI BASINDA BİZ
GÜNCEL HABERLER
İnternet ortamındaki ve sosyal medyadaki güncel haberlerimizi takip edin.
Milliyet
Hürriyet
Sözcü
HASTANE HİZMETLERİ
Estetik ameliyatlarımızı Acıbadem hastanesinde yapmaktayız.
Acıbadem Hastanesi
Facebook