Labioplasti

Günümüzde  vajina ya da cinsel estetik ameliyatlar sıklıkla yapılan estetik müdahelelerden biridir.  Genç  ve yaşlı tüm yaş gruplarından hanımları ilgilendiren ancak utanma, muayene olamama, bilgi edinememe, konu hakkında çözüm bulamama gibi nedenlerden dolayı hep arka planda kalmış bir konudur.

Cinsel-vajinal estetik operasyonların amacı, hem estetik açıdan görünüşü düzeltmek, partneri ile cinsel hazzı arttırmak hem de hastanın psikolojik durumunu düzeltmektir.

Labioplasti Ameliyatı :

En sık rastlanan genital estetik sorunlardan biri, dış ve iç dudakların büyüklüğü ve sarkmalardır. Ayrıca en sık rastlanan problem asimetrik labiumlardır. Genetik ve doğuma bağlı olabilir. Cinsel estetik ameliyatlardan biri olan labiumların düzeltilmesi operasyonlarına “labioplasti”  adı verilir. Labioplasti ameliyatı lokal anestezi veya sedasyon altında yapılmaktadır. Operasyondan 2 saat sonra kişi eve gidebilir.

Vajen Daraltma Ameliyatı :

Vajinal genişlik, çiftler arasında cinsel problemlerden biridir. Vajina gevşemesi yapısal olarak veya normal doğum sonrası oluşan travma sonucunda alt genital bölgede bulunan kas ve yumuşak dokuların gevşeyip genişlemesi ve sarkmasıdır. Vajinal daraltma ameliyatı ile bu problem çözülür.

Genital bölge liposuction:

Bazen bayanlar mons pubis denilen üçgen şekilli  alanın  yağlı görünümünden şikayetçi olabilirler. Bu durumda hastaya yapılacak işlem liposuction (yağ alma) tedavisidir.

Lokal anestezi altında yapılabilen bir işlemdir.  Sonrasında herhangi bir iz kalmamaktadır. Ameliyat sonrası ortalama 1 hafta bu bölgede şişlik meydana gelecektir. Sonrasında şişler inmeye başlayacak, 1 ay sonra operasyon sonucunu ortaya çıkacaktır.

GÖRSEL BASINDA BİZ
op. dr. Eser Aydoğdu düzenli olarak televizyon programlarına katılmaktadır
GÖRSEL BASINDA BİZ
YAZILI BASINDA BİZ
Gazete ve dergilerdeki yazılarımdan Estetikteki gelişmeleri takip edebilirsiniz
YAZILI BASINDA BİZ
GÜNCEL HABERLER
İnternet ortamındaki ve sosyal medyadaki güncel haberlerimizi takip edin.
Milliyet
Hürriyet
Sözcü
HASTANE HİZMETLERİ
Estetik ameliyatlarımızı Acıbadem hastanesinde yapmaktayız.
Acıbadem Hastanesi
Facebook