Nasıl Kilo Verilir?

Size “gelin elimizde mucizevi bir ilaç var zayıflatıyoruz” diyebiliriz. Ya da “şok diyetimizle günde 1 kg verebilirsiniz” diyebiliriz. Veya “liposuctionla yağlarınızı alalım hemen ve kalıcı olarak 10 kg verin ” de diye önerebiliriz. Ama bunların hiçbiri doğru, hiçbiri sağlıklı veya kalıcı değildir. Burada en önemlisi hangi tip kilo alma problemi olduğunuzu tespit etmek… Ve sonrası nasıl kilo verilir?

Tabiki herkesin kilo alma ve kilo verme şekli farklıdır. Yılların verdiği tecrübeye dayanarak kilo verdirmede tek bir yöntem olamaz, tek bir doğru olamaz, bu kişiye özel planlanmalıdır. Kişilik analizi ve vücut analizi birlikte değerlendirerek organize edilmelidir.

Nasıl Kilo verilir? Bunu açıklamadan önce kilo ve yağlanma problemi olan kişileri sınıflandırmamız daha doğru olur. Bu sınıflama;

A TİPİ : Bu kişiler belirli dönemlerde kilo alırlar. Ameliyat döneminde hareketsizliğe bağlı, veya bacak, gebeliğe bağlı, ayak yaralanmasına bağlı devamlı yatağa bağımlı olma durumlarında kilo alabilirler. Genelde yeme sorunları yoktur, ve düzenli spor yapan kişilerdir. Bu kişiler kilo vermeyi genelde kendi başlarına çözebilirler. Veya diyetisyen ve sporla birkaç ayda kilo sorunlarını çözebilirler.

B TİPİ: Bu kişiler diyet, spor, veya herhangi bir yöntem ile kilo veremeyen, yemedikleri halde kilo alan, metabolizmaları yavaş kişilerdir. Çoğunlukla metabolik sendrom adı verdiğimiz, insülin direnci, hashimato tiroiditi, hipotiroditi, polikistik over sendromu şeklinde adlandırılan hastalıklara sahip kişilerdir. Bir endokrinolog tarafından ilaç düzenlenmesi yapıldıktan sonra rahatlıkla diyetisyen, spor ve cihazlar yardımı ile kilo verebilirler.

C TİPİ: Bu grup kişiler kendileri için “su içse yarıyor” şeklinde düşünürler, denemedikleri şok diyet kalmamıştır, tüm zayıflama çaylarını, bütün zayıflama haplarını içmişlerdir. Akupunktur, LPG, kavitasyon, spor bütün her yöntemi denemişlerdir. Bir yılı zayıf, bir yılı kilolu geçirmektedirler. İlk başvurduklarında kullandıkları cümle “her yöntemi denedim, bir türlü kalıcı zayıflayamadım” olmaktadır. Değiştiremedikleri kronik alışkanlıkları vardır. Yazın kilo verirler, kışın kilo alırlar.

D TİPİ: Bu gruptaki kişilerin vazgeçemediği yeme krizleri, yeme bağımlılıkları vardır. Gece tatlı krizi, cips, kola bağımlılığı, patates kızartması , kuruyemiş, hamburger gibi yiyeceklere karşı koyamama veya ekmek yemeden doyamama ya da pilavsız yemek yiyememe gibi sağlıksız alışkanlıkları vardır.

E TİPİ: Bu gruptaki kişiler ise gerçekten hareket etmeyi sevmeyen, fazla yemek yiyen, spor yapmayan ve kendine zarar verecek şekilde yemeyi tercih eden kişilerdir. “Hayata bir kez geldik yemeyecek miyiz diye” inanırlar. Hayattaki en büyük zevkin yemek yemek ve yapmak olduklarına inanırlar. Zihinlerinde hep yemek planları yaparlar ve yiyecekleri hayal ederler. Sabah, öğlen ne yiyeceklerini düşünürler, öğlen olduğunda akşam ne yiyeceklerini düşünürler. Hep kilolu olurlar, hatta zayıflamayı çevrelerinin baskısı nedeniyle zorunlu olarak isterler.

F TİPİ : Bu grup duygusal yeme bozukluğuna sahip kişilerdir, normalde sağlıklı beslenirler fakat, üzüntü, stres, travma gibi durumlarda hınçlarını, bütün üzüntülerini yemeklerden çıkarırlar, kontrolsüz yerler. Hayatlarında bir kısır döngü vardır.

G TİPİ: Diyet yapsalar da, spor yapsalar da bölgesel yağlarından kurtulamayan kişiler. Çoğunlukla bel bölgesinde, basen bölgesinde, diz içinde yağlanmaya sahiplerdir. Bu genetik bir problemdir. Ailesinden birinde kesinlikle bu tip bölgesel yağlanma problemi vardır.

Sizce yukarıdaki kişilik tiplerine hepsine “sabah kibrit kutusu kadar peynir yiyinveya ” sadece protein yiyin” ” veya “her gün 1 saat koşun ” ya da ” tatlı yasak ” ya da ” liposuction şart ” desek, siz ne kadar başarılı olursunuz biz ne kadar başarılı oluruz. İşte burada kişiye özel “SYSTEM 4B PROGRAMI” devreye girmektedir. Bu programda; bölgesel yağlanması olan kişilere lazer lipoliz, bilinçaltından kaynaklı yeme problemleri olan kişiye bilinçaltı temizliği, cildinde kilo vermeye bağlı gevşeklik olan kişilerde AWT önermekteyiz.

Nasıl kilo verilir? Ve en önemlisi kişiye özel belli konseptler çerçevesinde uyguladığımız“SYSTEM 4B DİYETİ” dir. Bu protokolün en önemli özelliği öncellikle bilinçaltı temizliği ile başlanmasıdır. Daha sonra sindirim sistemi, karaciğer temizlenir ve bağışıklık sistemi düzenlenir. Bu sayede kiloya sebep olan organlar toksinlerden arındırılır. Sonrasında metabolizmayı hızlandırıcı bir beslenme programı uygulanır. Bu arada hipnoterapi ile hareket alışkanlıkları ve beslenme şekli değiştirilir. Bir sonraki aşama detox ve kas sistemini güçlendirici diyetle beraber kilo koruma programına geçilir. Ve böylece temizlenmiş bir bilinçaltı, toksinlerden arınmış iç organlar, kazandırılmış beslenme ve hareket alışkanlıkları kazandırılmış olur. Sonuçta zayıflama bir yolculuktur, bir günde kimse ne zayıflayabilir ne de beslenme alışkanlıklarını değiştirebilir. 1 haftalık şok diyetlerle kalıcı kilo veremez. Verdiği kiloyu diyeti bıraktıktan sonra fazlasıyla alır. Veya 1 seans hipnoterapi ile zayıflamadım demek doğru olmaz. Çünkü bütün bu problemler yılların alışkanlıkları; belki 20 yıldır, belki 30 yıldır belki de daha fazladır kilolarınızı vermeye çalışıyorsunuz. Bir kaç günde bunun çözüleceğine inandıran söylemlere inanmayın. Eğer böyle bir mucizevi çözüm olsaydı bütün zenginler, bütün ünlüler zayıf olurdu. Sonuçta bu sürece tüm benliğinizle ve sabrınızla devam edin. Bu sayede bir daha bu sorunu çözmek için uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.
Web sitemizin diğer bölümlerinde kilo verme ve bölgesel zayıflama hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Ayrıca güncel bilgilerden haberdar olmak için facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

SİZİ DİNLİYORUM
Adınız ve soyadınız
Telefon numaranız
E-posta adresiniz
Bana iletmek istediğiniz mesajınız
Blog
Ameliyatsız Üst Göz Kapağı Estetiği Saç Simulasyonu Saç Gölgeleme Tekniği Ameliyatsız Saten Yüz Germe Bağdat Caddesi Kadın Estetik Cerrah Olmamın Avantajı Var Mı? Rafaello ve Tiziano Mezoterapisi Estetik Cerrahlara En Çok Başvurma Sebebi Nedir? En iyi Göğüs Estetiği Yapan Doktor Nasıl Karar Verilir ? Göğüs Estetiği Sonrası Nasıl Sütyen Giyilmesi Gerekir? Yüz Estetiğinde Devrim; 3D Dolgular Estetik yaptıranların kişisel analizi Milano Gençlik Peelingi PQAGE BT-X uygulamaları ile Kaş Kaldırma Anadolu Yakasında Lazer Epilasyon Yapan Merkezler Koltukaltı BT-X uygulamaları Fiyatları En İyi BT-X Uygulamaları Markası BT-X uygulamaları Tekrarlanmazsa Kırışıklıklar Artar mı? BT-X uygulamaları Videoları BT-X uygulamaları Sonrası Yapılması Gerekenler BT-X uygulamaları Yapıldığında Yüz İfadesi Değişir Mi? Selülit Nasıl Geçer? BT-X Uygulamalarının Yan Etkileri – Zararları Anadolu Yakasında BT-X Uygulamaları Yapan Doktorlar Nasıl Kilo Verilir? Dudak Dolgusu Fiyatları Bitkisel Cilt Bakımı Yapan Merkezler Terlemeye Karşı BT-X uygulamaları Yöntemi BT-X Uygulamaları Uygulama Alanları Hamilelikte Lazer Epilasyon Yapılır mı? BT-X Uygulamaları Görselleri BT-X Uygulamaları Fibrocell İle Cilt Gençleştirme BT-X Uygulamaları İlacı Lazer Lipoliz Fiyatları Lazer Lipoliz ile Zayıflama BT-X Uygulamaları Nasıl Yapılır? Estetik Ameliyat Yaptıracak Kişiler Neleri Araştırıyor? En iyi Burun Estetiği Yapan Doktor Nasıl Bulunur?
Doktora Sorun Formu
Eser Aydoğdu Instagram
GÖRSEL BASINDA BİZ
op. dr. Eser Aydoğdu düzenli olarak televizyon programlarına katılmaktadır
GÖRSEL BASINDA BİZ
YAZILI BASINDA BİZ
Gazete ve dergilerdeki yazılarımdan Estetikteki gelişmeleri takip edebilirsiniz
YAZILI BASINDA BİZ
GÜNCEL HABERLER
İnternet ortamındaki ve sosyal medyadaki güncel haberlerimizi takip edin.
Milliyet
Hürriyet
Sözcü
HASTANE HİZMETLERİ
Estetik ameliyatlarımızı Acıbadem hastanesinde yapmaktayız.
Acıbadem Hastanesi
Facebook