Saç Ekimi,FUE

KLİNİĞİMİZ TARAFINDAN YAPILAN SAÇ EKİMLERİ; ESTETİK CERRAH VE EKİBİ TARAFINDAN, ACIBADEM HASTANESİNDE, ANESTEZİST KONTROLÜNDE SEDASYON ANESTEZİSİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR. SEDASYON ANESTEZİSİ YAPILDIĞI İÇİN SİZE SAÇLI DERİNİZİ UYUŞTURMAK İÇİN YAPILAN İĞNELERİN VE İLAÇLARIN AĞRISINI DUYMAYACAKSINIZ. SAÇ EKİMİ YAPTIRIRKEN ÖZELLİKLE HASTANEDE VE SEDASYON ANESTEZİSİ ALTINDA YAPILIP YAPILMADIĞINI LÜTFEN ARAŞTIRINIZ.

Saç ekiminde sıkça kullanılan teknik FUE tekniğidir. FUE tekniği FUT uygulamasına göre daha konforlu bir uygulamadır. FUE tekniği donör alan denilen her iki kulak üstü ve iki kulak araşı saçlı bölgeden 0,7-0,8 mm çapında silindir mikro uçlarla kıl köklerinin tek tek çıkartılması işlemidir. Bu çıkarma işlemi mikromotor denilen cihazlarla yapılmaktadır. FUE saç ekimi lokal anestezi altında yapılan bir uygulamadır. Operasyon öncesi doktorunuz saç teli kalınlığınıza ve saç açıklığınıza göre bir değerlendirme yapacaktır. Saç açıklık durumuna göre 1 yada 2 seans olarak uygulama yapılabilir. Fue saç ekimi yaklaşık 4-6 saat süren bir işlemdir. Ekilen saçlar ilk 20 gümniçerisinde dökülecektir ve 6 ay içerisinde istenilen yoğunluğa kavuşacaktır. FUE tekniğinde tek tek alındığı için ve herhangi bir kesme işlemi olmadığı için bölgede herhangi bir iz kalmayacaktır.

Lokal anestezik ilaç ile saç kökü alınacak ve ekim yapılacak olan bölge uyuşturulur.  Kıl, folikül ve onu çevreleyen yağ dokusu ile birlikte, silindirik bir tarzda kesilmiş olur. Bir mikro penset yardımı  ile alınır ve foliküler ünite çıkarılmış olur. Saçsız bölgede kanallar doğal görünüm için çok ince slitlerle açılır.

 MIKRO MOTOR FUE TEKNİĞİ İLE SAÇ EKİM UYGULAMASININ BASAMAKLARI:

1- Saçınız tarafımızdan hastanede tıraş edilir. ( Kendinizin saç tıraşı olmanız gerek yoktur.)

2- Saç ekimine başlamadan önce doktorunuz elinize bir ayna verecektir,  hangi bölgelere  ekim yapılacağı, saçınızın ön çizgisinin nasıl olacağına dair bir çizim yaparak size tekrar bilgi verecektir.

3- Lokal anestezi ile uyuşturma yapılır. Saç alımı sırasında ağrı hissetmezsiniz.  Ve saç ekimi sırasında uyanık olduğunuz için gazete okuyabilir ve televizyon seyredebilirsiniz.

4-Başınızın arka bölgesindeki  saç kökleri micromotor ile tek tek toplanmaya başlanır. Toplanan kökler özel solüsyonlarla muhafaza edilmektedir.  Ensede kesi yapılmadığı için dikiş izi olmaz.

5-Saç kökleri alındıktan sonra, doğal görünümü sağlamak için ince uçlu slitlerle  saç kanalları açılır. Bu işlem sizin saç köklerinizin yönünü, sıklığını ve doğallığını belirleyecek olan işlemdir.

6- Saçın ekilmesi aşaması: Açılan saç kanallarına toplanan saç köklerinin tek tek yerleştirilmesi işlemidir. Bu işlemde yine saç kök yönlerinize uygun olarak ekim yapılmakla beraber ekilen saçlar doğal olması için birli veya ikili gruplar halinde ekilir.

7- Saç ekimi bittikten sonra saçınızın arka bölgesine pansuman yapılacaktır, ekim yapılan bölge açık bırakılacaktır.

8- Doktorunuz size kullanacağınız ilaç ve şampuanlar için bir reçete verecektir.

9- Ekim sonrası hastanede kalmanıza gerek yoktur.

SİZİ DİNLİYORUM
Adınız ve soyadınız
Telefon numaranız
E-posta adresiniz
Bana iletmek istediğiniz mesajınız
Saç Estetiği
Eser Aydoğdu Instagram
GÖRSEL BASINDA BİZ
op. dr. Eser Aydoğdu düzenli olarak televizyon programlarına katılmaktadır
GÖRSEL BASINDA BİZ
YAZILI BASINDA BİZ
Gazete ve dergilerdeki yazılarımdan Estetikteki gelişmeleri takip edebilirsiniz
YAZILI BASINDA BİZ
GÜNCEL HABERLER
İnternet ortamındaki ve sosyal medyadaki güncel haberlerimizi takip edin.
Milliyet
Hürriyet
Sözcü
HASTANE HİZMETLERİ
Estetik ameliyatlarımızı Acıbadem hastanesinde yapmaktayız.
Acıbadem Hastanesi
Facebook