Liposuction

LİPOSUCTİON öncelikle bir zayıflama ameliyatı değildir, bölgesel olarak yağların alınarak  bedensel incelme sağlayan bir işlemdir. Kısacası kilo vermek için yapılmaz.

Liposuction (yağ alma ameliyatı);  hem kadınlar hem de erkekler için yapılan bir ameliyattır.

Liposuction özel kanüller yardımıyla vücudun belli bölgelerinden yağ alınması ve vücudun şekillendirilmesidir. Bu ameliyatta yağ hücreleri alındığı için o bölgedeki yağ hücreleri azalır ve  tekrar kilo alındığında  aynı  bölgede  eskisi gibi görüntü olmaz.

 Liposuction yapılacak bölgeler; 

-          Gıdık bölgesi

-          Kol

-          Sırt

-          Bel

-          Karın

-          Mide bölgesi

-          Basen

-          Uyluk içi

-          Erkeklerde meme büyümesi

-          Diz içi

Ameliyat öncesi özel çizimler yapılır. İşlem lokal veya genel anestezi altında gerçekleştirilir. Yağ alınacak bölgelere özel bir serum verilir. Bu tekniğe “tümescent tekniği”  denir ve dünyada en sık uygulanılan liposuction yöntemidir.

Ameliyat sonrasında 4 hafta korse kullanılması gerekmektedir.  Ve günde 2-3 litre su içilerek ödem atılır. Ameliyat sonrası şişlik ve morlukların kaybolması 1-2 hafta içinde gerçekleşir. Ve vücudun gerçek  şeklini alması 2 ayı bulacaktır.

Spora rağmen, diyete rağmen  bazı vücut  bölgelerinizdeki yağlar erimiyorsa  veya yağlarda  azalma olmuyorsa liposuction  için  uygun bir adaysınızdır.

Liposuction ameliyatı kurallara uygun yapılması gereken bir ameliyattır. Kişinin yüksek tansiyon, şeker, kalp hastalığı, kan hastalığı varsa veya aspirin kullanıyorsa liposuction riskli bir ameliyattır.

Liposuction  ameliyatında bir seansta en fazla 5-6 litre yağ alınmalıdır. Bunun üstünde alınan yağ miktarları sağlığı tehlikeye atar.

GÖRSEL BASINDA BİZ
op. dr. Eser Aydoğdu düzenli olarak televizyon programlarına katılmaktadır
GÖRSEL BASINDA BİZ
YAZILI BASINDA BİZ
Gazete ve dergilerdeki yazılarımdan Estetikteki gelişmeleri takip edebilirsiniz
YAZILI BASINDA BİZ
GÜNCEL HABERLER
İnternet ortamındaki ve sosyal medyadaki güncel haberlerimizi takip edin.
Milliyet
Hürriyet
Sözcü
HASTANE HİZMETLERİ
Estetik ameliyatlarımızı Acıbadem hastanesinde yapmaktayız.
Acıbadem Hastanesi
Facebook