Bitkisel Cilt Bakımı

Hem kadınlar hem erkekler için yaptığımız uygulama; klasik bir cilt bakımı değildir. Bitkisel ürünlerle yapılan cilt yenilemedir. Her mevsimde,  mevsimine uygun bir uygulama yapılmalıdır.

Kliniğimizde mevsimine uygun yaptığımız bitkisel cilt yenileme yılda 4 kez yapılmaktadır. Her mevsimin başlangıcında farklı ürünlerle uygulanır. Ve bakım sonrasında hastanın kullanması için cilt analiz testi sonrası o mevsime uygun ürün hazırlanır ve o ürünü kullanması önerilir. Yani klasik cilt bakımı değildir. Yazın veya sonbaharın başında, kışın veya ilkbaharın başında uygulanır. Cildi yeni mevsime hazırlamak, bir önceki mevsimin kötü etkilerini yok etmek, kırışıklığı oluşmadan önleyici bakımlar uygulamak, yaşlanmayı geciktirici tedaviler önermek üzerine kurulu bir sistemdir. Doktorumuz tarafından Koltukaltı Terleme, dolgu, kök hücre (fibrocell), mezoterapi, ışık dolgusu, dermaroller terapisi gerekip gerekmediği cilt analizi sonucunda önerilmektedir.

Yaz sonrası cildiniz mi kurudu ?

Güneşten lekeler mi oluştu?

Yüzünüz mat mı gözüküyor?

Cildiniz eskisi gibi ışıldamıyor mu?

İnce kırışıklıklar mı başladı?

Kışın soğuktan cildiniz mi sertleşti?

Yoksa artık kırışıklıklarınız çok mu derin?

Yüzünüzde sivilce izleri mi var?

Evde uygulanan bilinçsizce tekrarlanan sık peeling uygulamaları cildin doğal yapısını bozar, cildin en üst tabakasını inceltir, yağ dengesi bozulur. Yanlış nemlendiriciler kullanıldığında cilt alerjik bir hale gelir, kılcal damarlar daha belirgin hale gelir.  Artık görselliğin çok önemli olduğu günümüzde problemler oluştuktan sonra değil oluşmadan tedavisi, önleyici bakımları tercih ediliyor. Kırışıklığı oluşmadan önleyici bakımlar, yaşlanmayı geciktirici bakımlar tercih edilmektedir.

Cildin üzerindeki ölü hücrelerin düzenli temizlenmesi gerekir. Eğer temizlenmezse ciltte bu hücreler birikir. Ciltte kalınlaşma, kuruma ve lekelenme olur. İnce kırışıklar başlar. Cilt kalın olduğu için kullanılan kremler, ürünler cilt altına geçemez, bu sebepten hiçbir fayda sağlamaz. Öncellikle yazın kuruyan, lekelenen, kalınlaşan derimizi yenilemek, nemlendirmek, ihtiyacı olan ürünü uygulamak esastır.

GÖRSEL BASINDA BİZ
op. dr. Eser Aydoğdu düzenli olarak televizyon programlarına katılmaktadır
GÖRSEL BASINDA BİZ
YAZILI BASINDA BİZ
Gazete ve dergilerdeki yazılarımdan Estetikteki gelişmeleri takip edebilirsiniz
YAZILI BASINDA BİZ
GÜNCEL HABERLER
İnternet ortamındaki ve sosyal medyadaki güncel haberlerimizi takip edin.
Milliyet
Hürriyet
Sözcü
HASTANE HİZMETLERİ
Estetik ameliyatlarımızı Acıbadem hastanesinde yapmaktayız.
Acıbadem Hastanesi
Facebook