BT-X uygulamaları Sonrası Yapılması Gerekenler

BT-X  uygulamaları tıpta botulinum toksini olarak da adlandırılmaktadır. BT-X  uygulamalarıelde edilme şekli; clostridium botulinum ismi verilen bakterilerin kullanımıyla elde edildiği bilinmektedir. BT-X  uygulamaları kişilerin sinir uçlarında bulunan iletişim sağlayan bazı maddelerin salgılanmasını ve aynı zamanda üretilmesini engelleme özelliğine sahiptir. BT-X  uygulamaları uygulaması alın ve alnın yanı sıra, kaş kısmında kırışıklık oluşmasına sebebiyet veren kas kasılmalarına engel olabilmektedir.

Sinirler arasında iletişimin durdurulması ve aynı zamanda sinirlerin uzandığı organların görevlerini yerine getirmesine engel olmaktadır. BT-X  uygulamaları sadece yüzdeki kırışıklıkları düzeltmek amacı ile kullanılmaz. Tıptaki diğer alanlarda BT-X  uygulamaları’tan birçok konuda yararlanılmaktadır. Estetik cerrahi bölümünde ise genel anlamda yüz bölgesinde meydana gelen kırışıklıkları engellemek veya aşırı derecede terleyen alanlarda terleme oranını azaltmak amacı ile kullanılmaktadır. Kırışıklıklar çoğunlukla kaş arasında, alın bölgesinde, dudak kenarında ve aynı zamanda da göz kenarlarında oluşabilmektedir. Alın kısmında ve göz çevresinde meydana gelen kırışıklıklar kişinin daha yaşlı bir görünüme bürünmesine neden olmaktadır. Kaş bölgesinde meydana gelen kırışıklıklar ise kızgın bir görüntüye sebebiyet verebilmektedir.

Kişiye BT-X  uygulamaları uygulanması ile beraber bu mimik kaslarını zayıflatabilme özelliğine sahiptir. Kas hareketlerinde meydana gelen katlanmama olayı yüzümüzde bulunan çizgilerin azalmasını sağlar. Ter bezleri kısmına BT-X  uygulamaları yapıldığında ise ter bezleri ve ter bezlerine uzanan sinir uçlarının iletişimi kesilmektedir böylelikle de ter kokusunun önüne geçilebilmektedir. BT-X  uygulamaları uygulanması ise injeksiyon biçimindedir. Ağrıyı azaltmak açısından uygulama gerçekleşmeden 15 ya da 20 dakika kadar önce işlem yapılacak bölgeye ağrı kesici niteliğe sahip krem sürülebilir. İnjeksiyon işlemi derinin iç kısmına yapılmaktadır.

BT-X  uygulamaları yapıldıktan sonra aynı gün içerisinde spor yapılması ve başı öne eğen hareketlerin yapılmasına izin verilmez. Buz uygulaması ve mümkünse sırt üstü yatılması önerilir. Çok nadir bir komplikasyonu ise BT-X  uygulamaları sonrası başağrısı ve göz kapağı düşüklüğüdür. BT-X  uygulamaları sonrası morarma görülebilir, en etkili çözüm buz uygulanmasıdır.

SİZİ DİNLİYORUM
Adınız ve soyadınız
Telefon numaranız
E-posta adresiniz
Bana iletmek istediğiniz mesajınız
Blog
Ameliyatsız Üst Göz Kapağı Estetiği Saç Simulasyonu Saç Gölgeleme Tekniği Ameliyatsız Saten Yüz Germe Bağdat Caddesi Kadın Estetik Cerrah Olmamın Avantajı Var Mı? Rafaello ve Tiziano Mezoterapisi Estetik Cerrahlara En Çok Başvurma Sebebi Nedir? En iyi Göğüs Estetiği Yapan Doktor Nasıl Karar Verilir ? Göğüs Estetiği Sonrası Nasıl Sütyen Giyilmesi Gerekir? Yüz Estetiğinde Devrim; 3D Dolgular Estetik yaptıranların kişisel analizi Milano Gençlik Peelingi PQAGE BT-X uygulamaları ile Kaş Kaldırma Anadolu Yakasında Lazer Epilasyon Yapan Merkezler Koltukaltı BT-X uygulamaları Fiyatları Nasıl Kilo Verilir? En İyi BT-X Uygulamaları Markası BT-X uygulamaları Tekrarlanmazsa Kırışıklıklar Artar mı? BT-X uygulamaları Videoları BT-X uygulamaları Yapıldığında Yüz İfadesi Değişir Mi? Selülit Nasıl Geçer? BT-X Uygulamalarının Yan Etkileri – Zararları Anadolu Yakasında BT-X Uygulamaları Yapan Doktorlar Nasıl Kilo Verilir? Dudak Dolgusu Fiyatları Bitkisel Cilt Bakımı Yapan Merkezler Terlemeye Karşı BT-X uygulamaları Yöntemi BT-X Uygulamaları Uygulama Alanları Hamilelikte Lazer Epilasyon Yapılır mı? BT-X Uygulamaları Görselleri BT-X Uygulamaları Fibrocell İle Cilt Gençleştirme BT-X Uygulamaları İlacı Lazer Lipoliz Fiyatları Lazer Lipoliz ile Zayıflama BT-X Uygulamaları Nasıl Yapılır? Estetik Ameliyat Yaptıracak Kişiler Neleri Araştırıyor? En iyi Burun Estetiği Yapan Doktor Nasıl Bulunur?
Doktora Sorun Formu
Eser Aydoğdu Instagram
GÖRSEL BASINDA BİZ
op. dr. Eser Aydoğdu düzenli olarak televizyon programlarına katılmaktadır
GÖRSEL BASINDA BİZ
YAZILI BASINDA BİZ
Gazete ve dergilerdeki yazılarımdan Estetikteki gelişmeleri takip edebilirsiniz
YAZILI BASINDA BİZ
GÜNCEL HABERLER
İnternet ortamındaki ve sosyal medyadaki güncel haberlerimizi takip edin.
Milliyet
Hürriyet
Sözcü
HASTANE HİZMETLERİ
Estetik ameliyatlarımızı Acıbadem hastanesinde yapmaktayız.
Acıbadem Hastanesi
Facebook