Göz Kapağı Estetiği

Üst ve alt göz kapağı ameliyatı sadece estetik amaçlı değil sağlık amaçlı da yapılmaktadır. Çünkü üst göz kapağında cilt fazlalığı oluşmuşsa; kişi gözlerinde yorgunluk hisseder, ağırlık çöker ve okuma zorluğu yaşar. Kaşlarda düşüklük veya çatıklık kişiyi sert, üzgün veya yorgun gösterir.

Göz çevresi estetiği denildiğinde;

Üst göz kapağında şişlik

Üst göz kapağında cilt fazlalığı, sarkıklık

Alt göz kapağında torbalanma

Alt göz kapağında kırışıklık ve sarkıklık

Kaz ayakları

Kaş çatma çizgileri

Alın çizgileri

Alt göz kapağında morluk

Göz kapağındaki yağ bezeleri

Kaşlarda düşüklük

Bütün bu problemler estetik müdaheleler, Botulinum Toksini veya kozmetik ürünlerle düzeltilebilir. Yapılacak cerrahi işlemler çoğunlukla lokal anestezi altında yapılır. Aynı gün kişi evine dönebilir. Gözü pansumanla kapatılmadığı için görme problemi olmaz. Göz kapağında ameliyat sonrası iz kalmaz. En güzel iyileşen doku göz kapağıdır.

Üst göz kapağı operasyonu ;  gözün üst kapağındaki fazla derinin, torbalanmaları oluşturan yağ kitlesinin alınması ile yapılır.

Bu operasyon torbalanmalar ve kapaklardaki sarkmalar gibi kişiye yorgun ifade veren görüntüyü yok eder. Ayrıca üst göz kapağındaki fazlalık, gözlerde ağırlığa ve yorgunluğa sebep olarak, kişi bir şey okurken, bilgisayarda çalışırken uykusu gelebilir. Kişiye daha genç ve canlı bir görünüm kazandırır. Doktorunuz muayene sonrası yaş, derinin durumu ve diğer fiziksel ve tıbbi etkenler gibi, ameliyat kararını etkileyecek değişkenleri sizinle paylaşacaktır. Göz kapağı ameliyatı sıklıkla lokal anestezi ve gerekirse sedasyon ile yapılmaktadır. Hasta aynı gün evine dönebilmektedir. Operasyon sonrası dördüncü gününde pansumanı alınır ve hasta iş ve sosyal yaşantısına rahatlıkla döner. Ayrıca üst göz kapağı; estetik cerrahide hemen hemen hiç izin kalmadığı bölgedir.

GÖRSEL BASINDA BİZ
op. dr. Eser Aydoğdu düzenli olarak televizyon programlarına katılmaktadır
GÖRSEL BASINDA BİZ
YAZILI BASINDA BİZ
Gazete ve dergilerdeki yazılarımdan Estetikteki gelişmeleri takip edebilirsiniz
YAZILI BASINDA BİZ
GÜNCEL HABERLER
İnternet ortamındaki ve sosyal medyadaki güncel haberlerimizi takip edin.
Milliyet
Hürriyet
Sözcü
HASTANE HİZMETLERİ
Estetik ameliyatlarımızı Acıbadem hastanesinde yapmaktayız.
Acıbadem Hastanesi
Facebook