Hamilelikte Lazer Epilasyon Yapılır mı?

Aslında lazer epilasyonun bilinen bir zararı yok. Ama yine de hamilelikte tavsiye etmiyoruz. Gebelikte lazer ışınlarının zararlı olduğunu ortaya koyan herhangi bir kanıt veya araştırma yoktur. Ancak hamilelik döneminde anne adayları çeşitli hormonal değişiklikler yaşadığından sadece lazer değil diğer işlemlerin de yapılmaması daha uygun olur.

Gebelikte lazer uygulamasıyla ilgili araştırmalar etik açıdan çok uygun olmadığı için yapılamamaktadır. Ancak hamileliğin ilk üç ayında lazer epilasyon tavsiye edilmemektedir. Sonraki aylarda da annenin, bebeğine zarar gelebileceği endişesi, lazer yapılırken bebeğin hareketlenmesi ve hafif ağrının anneyi rahatsız etmesi gibi durumlar söz konusu olabileceği için tavsiye edilmemektedir. Eğer lazer epilasyon tedavisine başlanmışsa ve hamilelik bu dönemde meydana gelmişse lazer epilasyonun hamilelik sonrasına ertelenmesi gerekmektedir

Hamilelikte BT-X  uygulamaları Yapılır mı?
BT-X  uygulamaları deneysel olarak hamilelikte zararı olduğuna dair bir çalışma olmamasına rağmen, gebelik dönemindeki kadınlara ve emzikli annelere BT-X  uygulamaları yaptırmalarını önermiyoruz. Çünkü, her şeyden önce BT-X  uygulamaları, kaslara yapılan bir tedavidir.
Eğer gebe iseniz ve BT-X  uygulamaları yaptırmayı düşünüyor iseniz, bu konuda kesin bilimsel çalışmalar mevcut olmadığından, doğum yapana kadar beklemenizi öneririz.

Eğer BT-X  uygulamaları yaptırdıysanız ve hemen akabinde hamile olduğunuzu öğrendiyseniz, korkmayın, her hangi ciddi bir risk altında değilsiniz. Yapılan çalışmalar BT-X  uygulamalarının yalnızca yüz kaslarına enjekte edildiğini ve alınan küçük miktardaki BT-X  uygulamalarının vücudunuzun diğer bölgelerine kan dolaşımıyla geçmediğini ortaya koymaktadır. Fakat yine de hamilelikte bile bile BT-X  uygulamaları yaptırmanız uygun değildir.

Gebelikte Estetik Yapılır mı?
Hamilelik ve emzirme döneminde, zorunlu olmayan herhangi bir cerrahi müdahalenin yapılması uygun değildir.

Cerrahi müdahalenin kendisi ve/veya anestezide kullanılan maddeler anne adayını ve bebeğini etkileyebilir. Özellikle ana rahmindeki ilk üç ay, bebeğin organlarının oluşmaya başladığı dönemdir. Bu hassas dönemin başlangıcında, anne adayları henüz hamileliklerinin farkında olmayabilirler. Böylelikle belirlenen ameliyat tarihinin, hamilelik dönemi ile denk geldiği durumlar olabilir. Eğer böyle bir şüpheniz dahi varsa doktorunuza bunu mutlaka bildiriniz.

Bir gebelik olasılığı olanların ilk iş olarak mutlaka bu durumu ortaya çıkarması gerekmektedir. Eğer hamilelik söz konusu ise tartışmasız olarak estetik ameliyat sonraki bir döneme ertelenir.

SİZİ DİNLİYORUM
Adınız ve soyadınız
Telefon numaranız
E-posta adresiniz
Bana iletmek istediğiniz mesajınız
Blog
Ameliyatsız Üst Göz Kapağı Estetiği Saç Simulasyonu Saç Gölgeleme Tekniği Ameliyatsız Saten Yüz Germe Bağdat Caddesi Kadın Estetik Cerrah Olmamın Avantajı Var Mı? Rafaello ve Tiziano Mezoterapisi Estetik Cerrahlara En Çok Başvurma Sebebi Nedir? En iyi Göğüs Estetiği Yapan Doktor Nasıl Karar Verilir ? Göğüs Estetiği Sonrası Nasıl Sütyen Giyilmesi Gerekir? Yüz Estetiğinde Devrim; 3D Dolgular Estetik yaptıranların kişisel analizi Milano Gençlik Peelingi PQAGE BT-X uygulamaları ile Kaş Kaldırma Anadolu Yakasında Lazer Epilasyon Yapan Merkezler Koltukaltı BT-X uygulamaları Fiyatları Nasıl Kilo Verilir? En İyi BT-X Uygulamaları Markası BT-X uygulamaları Tekrarlanmazsa Kırışıklıklar Artar mı? BT-X uygulamaları Videoları BT-X uygulamaları Sonrası Yapılması Gerekenler BT-X uygulamaları Yapıldığında Yüz İfadesi Değişir Mi? Selülit Nasıl Geçer? BT-X Uygulamalarının Yan Etkileri – Zararları Anadolu Yakasında BT-X Uygulamaları Yapan Doktorlar Nasıl Kilo Verilir? Dudak Dolgusu Fiyatları Bitkisel Cilt Bakımı Yapan Merkezler Terlemeye Karşı BT-X uygulamaları Yöntemi BT-X Uygulamaları Uygulama Alanları BT-X Uygulamaları Görselleri BT-X Uygulamaları Fibrocell İle Cilt Gençleştirme BT-X Uygulamaları İlacı Lazer Lipoliz Fiyatları Lazer Lipoliz ile Zayıflama BT-X Uygulamaları Nasıl Yapılır? Estetik Ameliyat Yaptıracak Kişiler Neleri Araştırıyor? En iyi Burun Estetiği Yapan Doktor Nasıl Bulunur?
Doktora Sorun Formu
Eser Aydoğdu Instagram
GÖRSEL BASINDA BİZ
op. dr. Eser Aydoğdu düzenli olarak televizyon programlarına katılmaktadır
GÖRSEL BASINDA BİZ
YAZILI BASINDA BİZ
Gazete ve dergilerdeki yazılarımdan Estetikteki gelişmeleri takip edebilirsiniz
YAZILI BASINDA BİZ
GÜNCEL HABERLER
İnternet ortamındaki ve sosyal medyadaki güncel haberlerimizi takip edin.
Milliyet
Hürriyet
Sözcü
HASTANE HİZMETLERİ
Estetik ameliyatlarımızı Acıbadem hastanesinde yapmaktayız.
Acıbadem Hastanesi
Facebook