Uyluk Germe

Uyluk germe operasyonu iç bacak bölgesindeki sarkıklıkları gidermek için yapılan bir uygulamadır. Uygun hastalar iç bacak bölgesinde fazla cilt sarkıklığı olan kişiler veya önceden aşırı kilolu olup fazla kilo vermiş hastalardır. Liposuction yeterli olmayan, cilt toparlaması olmayacak kişilerde uyluk germe ameliyatı tercih edilmektedir.

Uyluk germe operasyonunda ameliyat izleri en önemli problemlerdendir. Uyluk germe ameliyatının izleri zamanla yerçekimi ve hastanın deri elastikiyetine bağlı olarak aşağı doğru kaymaya meyil gösterir. Kişilere bu izin olabileceği anlatılmaktadır. Bu ameliyatta karın germe ameliyatına benzer bir şekilde uyluk ve kalça bölümlerinde sarkmış ve gevşemiş olan deri ve yağ dokusu eliptik bir şekilde çıkartılır. Bu bölgeler ameliyatla gerginleştirilip daha düzgün bir şekle getirilir. Uyluk ve kalça germe ameliyatları farklı zamanlarda yapılabildiği beraberde yapılabilir ve bu ameliyatlar liposuction ile beraber yapılabilir. Uyluk germede bu yara izi bikini bölgesinde belli olmayacak bir şekilde duracak, popo kaldırma ameliyatında ise, ameliyat izi kalça kemiğinin hemen üstünde, vücudun yan bölgesinde, bikini altında kalacak şekilde yerleştirilecektir.

Uyluk germe operasyonu sonrası hasta özel liposuction korselerinden giyer, bir gece hastanede kalması yeterlidir. Ameliyat sonrası dönemdeki bakım önemlidir. Hastanın spora başlaması 1 ayı bulur.

GÖRSEL BASINDA BİZ
op. dr. Eser Aydoğdu düzenli olarak televizyon programlarına katılmaktadır
GÖRSEL BASINDA BİZ
YAZILI BASINDA BİZ
Gazete ve dergilerdeki yazılarımdan Estetikteki gelişmeleri takip edebilirsiniz
YAZILI BASINDA BİZ
GÜNCEL HABERLER
İnternet ortamındaki ve sosyal medyadaki güncel haberlerimizi takip edin.
Milliyet
Hürriyet
Sözcü
HASTANE HİZMETLERİ
Estetik ameliyatlarımızı Acıbadem hastanesinde yapmaktayız.
Acıbadem Hastanesi
Facebook