Işık Dolgusu

Cildin nemi yeterli ise stratum corneum tabakası pürüzsüz bir görünüm kazanır ve ışığı yansıtma özelliğine sahiptir. Eğer stratum corneum tabakası  kuru , nemsiz ise içindeki hücrelerin düzen yapısı bozulur , ışığı deriden düzgün olmayan açılarla yansıtacağından cildimiz daha donuk ve mat bir şekilde gözükebilir. Anlaşılan şu ki parlaklık ışıltılı bir görünüm canlı bir cilt dokusu için cildin nemi çok önemlidir. bu nemi kaybetmemize sebep olan faktörler  güneş ,sigara, beslenme şeklimiz,çevre kirliliği, toksinler olabilir. Bu kaybettiğimiz nemi nemlendirici ürünler bakım ürünleriyle kazanmamız mümkün değildir. Çünkü bu ürünler bu nemi kaybetmeden önce etkilidir. Ciltteki bu nemi sağlamak için dermis içerisine dışarıdan bir ürün vermemiz gerekmektedir.  Işık dolgusu da işte burada devreye girer. Işık dolgusu 3 hafta aralarla, 3 seansta yapılan bir uygulamadan ibarettir. İçerdiği hyaluronik asit, antioksidan, vitamin ve mineraller ile cildin dış uyarılara karşı savunmasını arttırıyor , cildin nemini geri veriyor, hücre yenilenmesini uyaran bir etki sağlayarak parlak bir görünüm elde ediliyor. Böylece nemli olan cilt ışıltılı bir görünüme kavuşmuş oluyor
Işık dolgusu;  cildin ışığı yansıtma kapasitesini artırmak için yapılan  çok tercih edilen bir uygulamadır. Cildin kalitesini arttıran ve ışık yansıtıcı özelliği olan, dolgunun anti-aging bakımlarının istenilen bir tamamlayıcısıdır. Cildin nemlenmesine ve onarılmasına yardımcı olur. Ciltte sıkılaşma, parlama ve  nemlendirme sağlar.

Amacı, cilde, ışığı yansıtma kapasitesini tekrar kazandırmak.Işık dolgusunun içeriği; hyalüronik asit ve yeniden yapılandırma kompleksinden oluşuyor. Hyalüronik asitin yaşla birlikte vücuttaki üretimi de azalıyor. Böylece yaşlanma belirtileri olan ciltte matlık, kuruluk, cansızlık ve kırışıklıklar ortaya çıkıyor. Bu yüzden hyalüronik asit dışardan verilmesi gerekmektedir.  Işık dolgusu, hem içeriğindeki hyalüronik asit hem de yeniden yapılandırma kompleksi sayesinde, derinin kalitesini olumlu yönde değiştirir.

GÖRSEL BASINDA BİZ
op. dr. Eser Aydoğdu düzenli olarak televizyon programlarına katılmaktadır
GÖRSEL BASINDA BİZ
YAZILI BASINDA BİZ
Gazete ve dergilerdeki yazılarımdan Estetikteki gelişmeleri takip edebilirsiniz
YAZILI BASINDA BİZ
GÜNCEL HABERLER
İnternet ortamındaki ve sosyal medyadaki güncel haberlerimizi takip edin.
Milliyet
Hürriyet
Sözcü
HASTANE HİZMETLERİ
Estetik ameliyatlarımızı Acıbadem hastanesinde yapmaktayız.
Acıbadem Hastanesi
Facebook