Kol Estetiği

  • Ameliyatsız Kol Estetiği ( AWT)
  • Liposuction ile Kol Estetiği
  • Lazer Lipoliz ile Kol Estetiği
  • Kol Germe Ameliyatı
     

Kol sarkmalarında problemler kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Bazen derinin yapısı bozulmuş ve bölgesel yağlanma artmıştır; bazen de hızlı kilo vermeye bağlı ciltte sarkma söz konusudur. Hafif sarkmalarda AWT uygulamaları ile başarılı bir şekilde sonuca ulaşılır. Kol bölgesinde sıkılaşma, toparlanma ve incelme olur.

Eğer sarkma yok sadece yağlanma varsa liposuction (yağ alma) yeterli olur. Eğer yağlanma var ve ciltte gevşeklik varsa lazer lipoliz veya lazer liposuction yapılabilir. Deri kalitesi bozulmuş ve çatlaklar da varsa kol germe ameliyatı gerekir. Bazı hastalarda ise hem liposuction hem de kol germe kombine edilebilir.

Aşırı kilo vermeye bağlı sarkıklık ve deformasyonlar kol germe ameliyatı ile düzeltilerek kolların gerginliği sağlanır. Ancak kol germe kolun arka kısmında dikme bir iz oluşturacağından ancak deformasyonu ve sarkıklığı ileri derecede olan uygun hastalar için önerilen bir yöntemdir. Kol germe ameliyatı lokal anestezi ya da genel anestezi altında yapılabilir.

Kol iç ve arka kısmından uzun bir elips şeklinde deri ve yağ dokusu çıkartılır. Kesi yeri iki tabaka halinde içten ve dıştan estetik bir dikişle dikilir, kollara özel bir korse veya bandaj takılır.  Genellikle operasyondan sonraki ilk dönemde kolların yüksekte tutulması önerilir.  Hasta günlük işlerine 2-3 gün içinde başlayabilir.

Cilt yapısındaki gevşeklik, hiç spor yapmamak, sürekli kilo alıp vermek, yaşlılık, ve genetik yapı gibi nedenlerden dolayı üst kolunuzda sarkmalar meydana gelebilir. Yaptığınız egzersizler kollarınızı güçlendirmenize yardımcı olur ve kol kaslarınızın gelişmesini sağlar, fakat esnekliğini kaybetmiş ve yağ birikmiş deriye faydalı olmaz.

GÖRSEL BASINDA BİZ
op. dr. Eser Aydoğdu düzenli olarak televizyon programlarına katılmaktadır
GÖRSEL BASINDA BİZ
YAZILI BASINDA BİZ
Gazete ve dergilerdeki yazılarımdan Estetikteki gelişmeleri takip edebilirsiniz
YAZILI BASINDA BİZ
GÜNCEL HABERLER
İnternet ortamındaki ve sosyal medyadaki güncel haberlerimizi takip edin.
Milliyet
Hürriyet
Sözcü
HASTANE HİZMETLERİ
Estetik ameliyatlarımızı Acıbadem hastanesinde yapmaktayız.
Acıbadem Hastanesi
Facebook