Fibrocell İle Cilt Gençleştirme

Fibroblast hücreleri vücutta kolajen üretiminden sorumlu temel hücrelerdir. Kolajenin yanında elastik lifler ve hyaluronik asit de fibroblastlar tarafından oluşturulurlar. İnsan bağ dokusunda bulunan fibroblast hücreleri yara iyileşmesi ve doku onarımında çok önemli rol oynarlar. Ancak 25 yaşından sonra kişideki fibroblast hücreleri azalmaya başlar ve bu azalma sonucu ciltte sarkma ve kırışıklıklar orta çıkmaya başlar. Fibrocell ile cilt gençleştirme de bu konuda devreye girmektedir.

Fibrocell ile cilt gençleştirme kişinin kendi fibroblast hücreleri ayrıştırılarak yeniden enjekte edilebilecek duruma getiren bir teknolojidir. Amaç cildin içinde gençlik sağlayan ve yaşlanmayı geciktiren Kollajen üreten fibroblastların sayısını artırmaktır. Çünkü yaşlanma süreci bu hücrelerin gittikçe sayılarının düşmesi ile ilişkilidir.

Antiaging yani yaşlanmaya karşı üretilen bir çok ilaç ya da besin takviyeleri mevcuttur. Ancak bunlardan hiçbirisi yaşlanma sürecini ciddi anlamda azaltabilmiş değildir. Kök hücre bu açıdan çok önemli avantajlar sunmaktadır. Yüzyıllardır insanlar gençleşme peşinde koşmuşlardır.

Bu sebeple kalıcı izler ve kırışıklıklar oluşmadan veya yer etmeden koruyucu estetik amaçlı hücre enjeksiyonları yapılmalıdır. Bu aynı zamanda sorunların çok birikmeden daha kolay ve daha doğal çözülmesini sağlar. Özetle fibrocell yaşlanmayı yavaşlatmaya yönelik bir tedavi şeklidir.

Fibrocell ile cilt gençleştirme ilgili daha ayrıntılı bilgiyi websitemizin diğer bölümlerindenokuyabilirsiniz.

SİZİ DİNLİYORUM
Adınız ve soyadınız
Telefon numaranız
E-posta adresiniz
Bana iletmek istediğiniz mesajınız
Blog
Ameliyatsız Üst Göz Kapağı Estetiği Saç Simulasyonu Saç Gölgeleme Tekniği Ameliyatsız Saten Yüz Germe Bağdat Caddesi Kadın Estetik Cerrah Olmamın Avantajı Var Mı? Rafaello ve Tiziano Mezoterapisi Estetik Cerrahlara En Çok Başvurma Sebebi Nedir? En iyi Göğüs Estetiği Yapan Doktor Nasıl Karar Verilir ? Göğüs Estetiği Sonrası Nasıl Sütyen Giyilmesi Gerekir? Yüz Estetiğinde Devrim; 3D Dolgular Estetik yaptıranların kişisel analizi Milano Gençlik Peelingi PQAGE BT-X uygulamaları ile Kaş Kaldırma Anadolu Yakasında Lazer Epilasyon Yapan Merkezler Koltukaltı BT-X uygulamaları Fiyatları Nasıl Kilo Verilir? En İyi BT-X Uygulamaları Markası BT-X uygulamaları Tekrarlanmazsa Kırışıklıklar Artar mı? BT-X uygulamaları Videoları BT-X uygulamaları Sonrası Yapılması Gerekenler BT-X uygulamaları Yapıldığında Yüz İfadesi Değişir Mi? Selülit Nasıl Geçer? BT-X Uygulamalarının Yan Etkileri – Zararları Anadolu Yakasında BT-X Uygulamaları Yapan Doktorlar Nasıl Kilo Verilir? Dudak Dolgusu Fiyatları Bitkisel Cilt Bakımı Yapan Merkezler Terlemeye Karşı BT-X uygulamaları Yöntemi BT-X Uygulamaları Uygulama Alanları Hamilelikte Lazer Epilasyon Yapılır mı? BT-X Uygulamaları Görselleri BT-X Uygulamaları BT-X Uygulamaları İlacı Lazer Lipoliz Fiyatları Lazer Lipoliz ile Zayıflama BT-X Uygulamaları Nasıl Yapılır? Estetik Ameliyat Yaptıracak Kişiler Neleri Araştırıyor? En iyi Burun Estetiği Yapan Doktor Nasıl Bulunur?
Doktora Sorun Formu
Eser Aydoğdu Instagram
GÖRSEL BASINDA BİZ
op. dr. Eser Aydoğdu düzenli olarak televizyon programlarına katılmaktadır
GÖRSEL BASINDA BİZ
YAZILI BASINDA BİZ
Gazete ve dergilerdeki yazılarımdan Estetikteki gelişmeleri takip edebilirsiniz
YAZILI BASINDA BİZ
GÜNCEL HABERLER
İnternet ortamındaki ve sosyal medyadaki güncel haberlerimizi takip edin.
Milliyet
Hürriyet
Sözcü
HASTANE HİZMETLERİ
Estetik ameliyatlarımızı Acıbadem hastanesinde yapmaktayız.
Acıbadem Hastanesi
Facebook