Bölgesel Zayıflama

Zayıflamak için sıkı bir diyet ve yoğun bir spora rağmen hala yok olmayan bölgesel yağlar ve fazlalıklar için bir çok yöntem mevcuttur. Bunlar kremler, özel kıyafetler, vakum, radyofrekans, kızılötesi, ultrsonik dalga, masajlar, yosun, çamur, mezoterapi, lipoliz, kavitasyon, lpg, velasmooth şeklinde uzayıp gitmektedir. Biz kliniğimizde bölgesel sorunlar için AWT, lazer lipoliz ve liposuction uygulamaktayız.

Bölgesel zayıflama vücudun basen, bel, göbek gibi belli bölgelerinde birikmiş yağların azaltılması için kullanılan yöntemlerdir. Bireylerin genetik yapısına, beslenme alışkanlıklarına ve hareket etme rejimlerine bağlı olarak yağlanma tüm vücuda eşit oranda dağılmaz ve belli bölgelerde birikir. Günümüzde özellikle düşük bel pantolonların çok sık giyilmesiyle bel bölgesinde yağlanma artışıyla çok sık karşılaşmaktayız.

Bölgesel incelme yöntemleri ile yağ hücreleri parçalanarak yağın katı halden sıvı hale geçirilmesi amaçlanmaktadır. Ya dışardan uygulanan sistemlerle yağ parçalanıp cilt sıkılaştırılmaya çalışılır, ya da içeriden lazer veya liposuction yardımı ile yağlar parçalanır.

Bölgesel zayıflama ve incelme yöntemleri arasında ürün ve uygulama metodu mevcuttur. Ancak içlerine en çok tercih edilen 3 yöntem var. Bunlar:

1.Liposuction

2.Lazer Lipoliz

3.AWT ( Akustik Dalga Terapisi)

Bütün bu bilgiler web sitemizin diğer bölümlerinde ayrıntılı anlatılmıştır.

GÖRSEL BASINDA BİZ
op. dr. Eser Aydoğdu düzenli olarak televizyon programlarına katılmaktadır
GÖRSEL BASINDA BİZ
YAZILI BASINDA BİZ
Gazete ve dergilerdeki yazılarımdan Estetikteki gelişmeleri takip edebilirsiniz
YAZILI BASINDA BİZ
GÜNCEL HABERLER
İnternet ortamındaki ve sosyal medyadaki güncel haberlerimizi takip edin.
Milliyet
Hürriyet
Sözcü
HASTANE HİZMETLERİ
Estetik ameliyatlarımızı Acıbadem hastanesinde yapmaktayız.
Acıbadem Hastanesi
Facebook